Központi Aneszteziológia és Intenzív Betegellátó Osztály

Iroda, aneszteziológiai ambulancia 4128
  Nővérpult 4277
  Aneszteziológusok 4209
2016 évi forgalmi adatok:

Elbocsátott esetek száma: 185, Átlagos ápolási nap: 8,19

Osztály története:

2003. január 15.-től az addig kardiológiai őrzőként és sebészeti posztoperatív őrzőként működő részlegek egyesítésre kerültek, azóta Központi Intenzív Betegellátó Osztályként tölti be funkcióját.
2006-ban az osztályhoz csatolták az aneszteziológiai szolgálatot is.

Osztály helye:

2013. december 30. óta osztályunk az új technológiai tömb II emeletén kapott helye

Osztály elérhetősége:

47/525-300 4277 mellék

Osztályvezető főorvos:

dr. Orosz János intenzív aneszteziológus szakorvos

Mb.Osztályvezető főnővér:

Egri Viktória

Osztályunkon dolgozó orvosaink:

• Bene József oxiológus, intenzív aneszteziológus szakorvos
  • Kiss Béla intenzív aneszteziológus szakorvos
  • Orosz Adrienn intenzív aneszteziológus szakorvos
  • Vajas Zsuzsa intenzív aneszteziológus szakorvos
  • Dr.Burján Ildikó – intenzív aneszteziológus szakorvos

Látogatási rend:

Munkanap:  15:30-16:30  óra
Hétvégén és ünnepnap: 11-16 óra

Kérjük a tisztelt látogatókat, hogy a zavartalan betegellátás, és a betegeink pihenésének, gyógyulásának elősegítése érdekében lehetőség szerint tartsák be a látogatási rendet. A látogatási idő alatt tudjuk biztosítani az orvossal való konzultáció lehetőségét. Egyéb időpontban 6-22 óráig telefonon keresztül érdeklődhet hozzátartozója állapotáról.

Osztály tevékenysége:

Tevékenységi körében felöleli a kórházi szinten előforduló intenzív betegellátásra szoruló betegek ellátását, szervezi és biztosítja az aneszteziológiai és műtő szolgálat működését, felügyeli és végzi a magas szintű reanimációs készenlétet.

Központi Intenzív Betegellátó osztály:

Az intenzív terápia elsősorban a létfontosságú szervek elégtelenségében szenvedő betegek kezelését jelenti. A rendelkezésünkre álló műszerekkel, gyógyszerekkel, felkészült szakdolgozói gárda, hatékony közreműködésével, bizonyítékokon alapuló orvoslással és ápolással, szakmai protokollok betartásával képesek vagyunk egy-egy megbetegedett szerv funkcióját támogatni, pótolni. Az optimális gyógyulás érdekében, szak konzíliumok segítségét is igénybe vesszük. Az osztályunk interdiszciplináris ellátó hely, belgyógyászati, valamint operatív betegek ellátásában tevékenykedik.  Osztályunkon évente hozzávetőleg 200 beteget látunk el.

Az osztályos munkát 11 fő szakdolgozó látja el. Nővéreink jól szakképzettek, nagy múltra tekintő szakmai tapasztalattal rendelkeznek, munkájukat lelkiismeretesen végzik. Ennek köszönhetően ápolási szinten is kiemelkedő szakmai sikereket érünk el.

Szakdolgozóink:
Barnáné Megyeri Mónika Intenzív betegellátó szakápoló
Kovácsné Karajz Gabriella Intenzív és aneszteziológiai szakápoló
Pallik Lászlóné OKJ ápoló
Pereiné Lukács Emőke Intenzív betegellátó szakápoló
Ruszinkó Nikoletta OKJ ápoló
Sárikné Andricsák Beáta Intenzív betegellátó szakápoló
Simon Péter Intenzív betegellátó szakápoló
Ács Regina OKJ ápoló
Hörcsik Attiláné OKJ ápoló

Aneszteziológiai ambulancia:

Helye: Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztály

A feladat ellátását 1 fő szakorvos, 1 fő szakasszisztens és 1 fő adminisztrátor látja el.

Telefonos elérhetőségek:

Központi Intenzív Osztály:        –  06-47/525-300/ 4277

Aneszteziológiai szakrendelés: –  06-47/525-300/ 4128

Aneszteiológiai rendelési idő:   hétfő, szerda:  14:00 – 15:00 között,

péntek:            13:00 – 14:00 között.

Telefonos előjegyzés minden nap 13:00-14:00-ig!

(a rendelés helyén 4128-as  telefon melléken lehetséges).

Osztályon illetve aneszteziológiai szakrendelésen adminisztrátor:
Gerevich Józsefné

Célja:

• a műtétre előjegyzett betegek előzetes szakvizsgálata,
  • műtéti teherbírás megítélése.
  • A műtéthez szükséges érzéstelenítés módjának részletes ismertetése.
  • A műtéti kockázat csökkentésének lehetőségei, terápiás javaslatok.
  • Műtét előtti nap és a műtét napján javasolt gyógyszerek, teendők.

Vizsgálatra az előjegyző osztály által adott beutalóval, friss labor- és egyéb eredmények birtokában, korábbi orvosi leletekkel célszerű jönni a korrekt megítélhetőség érdekében.

Aneszteziológiai tevékenység:

A kórházban végzett műtétek anesztéziáját a KAIBO orvosai és a melléjük műszakban dolgozó beosztott aneszteziológus szakasszisztensek végzik. Ezt a tevékenységet jelenleg 6 fő szakképzett dolgozó látja el. Az aneszteziológia a betegek gyógyulása érdekében elvégzett fájdalommal járó műtétek, beavatkozások, vizsgálatok fájdalommentességének biztonságos biztosítása. Magában foglalja a műtét előtti szorongás csökkentését, műtét alatt létfontosságú szervi működések egyensúlyának megtartását, illetve a műtét utáni időszakban fájdalommentesség biztosítása. az életben maradás fenntartásához szükséges körülmények biztosításával foglalkozó orvosi ágazat és tudomány. Fő feladata tevékenysége során a betegek lehető legnagyobb biztonságának megteremtése mind az érzéstelenítés alatt, mind pedig azt követően. Ennek érdekében részt veszünk a betegek műtét előtti kivizsgálásában, műtét során gyógyszereinkkel, műszereinkkel, minden tudásunkkal és tapasztalatunkkal figyeljük a betegek életjeleit, (szükség esetén beavatkozunk)  és javaslatot teszünk a műtétet követő elhelyezésre és a további fájdalomcsillapításra. Ott vagyunk minden súlyos állapotba került beteg ágya mellett együttműködve a más területen dolgozó kollégákkal.

A kórházban végzett műtétek érzéstelenítését, altatását a KAIBO orvosai és aneszteziológiai szakasszisztensek végzik.

Aneszteziológiai szakasszisztensek:

Jenei Andrea