Új felállásban a Kórházi Önkéntes Szakszolgálat

Tisztelt Érdeklődők!

1. június 12-től a kórházi önkéntes szolgálat új felállásban várja az érdeklődőket a Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórházban, melynek keretében elvégezhető kötelező közösségi munka is.

Az eddig Református Misszió égisze alatt futó szolgálat irányítását az Erzsébet Kórház folytatja, ezért a jövőben Dócs Ágnes kórházi szociális munkás és Hagymássy Zsuzsanna klinikai szakpszichológus koordinálják a kórházi önkéntes tevékenységeket.

Elsősorban az ápolási, krónikus belgyógyászati és gyerekosztályon számítunk a hozzánk jelentkezők segítségére, ahol a következő feladatok elvégzése történne: beszélgetés, séta, felolvasás, közreműködés az ételosztásban. Szükség esetén pszichés támogatás, szupervízió elérhető a kórházban. Ápolási feladatok (ágytálazás, etetés stb.) végzése nem tartozik az ellátandó feladatok körébe.

A munka végzéséhez szükséges pólót a kórház biztosítja.

A feladat ellátására a jelentkezés folyamatos, a közösségi munka a nyári időszakban is végezhető.

Jelentkezni az alábbi elérhetőségeken lehet:

Dócs Ágnes: docsa@svoek.hu +36-20-490-8948

Hagymássy Zsuzsanna: khzsuzsa@svoek.hu +36-30-555-3898