Újabb HUSK program rendezvény

II. szakmai egyeztető konferencia a HUSK/0901/1.4.1/001 projektben

A többéves múlttal rendelkező Szlovák - Magyar határ menti régiókat érintő közös európai projektek kibővültek az egészségügyi szolgáltatást támogató intézkedéssel is, melynek alapvető célja, hogy a lakosság egészségügyi ellátását, a hozzáférés esélyegyenlőségét javítsa, szolgáltatói/szolgáltatási együttműködéssel. A fentiek alapjaként a magyar és a szlovák kórház közös projektjének célja, hogy előkészítse a szervezeti, működési feltételeit a határ két oldalán élő lakosság számára a lehető leggyorsabb és legadekvátabb sürgősségi ellátás eléréséhez, függetlenül attól, hogy az erre legjobban megfelelő kórház a határ melyik oldalán fekszik. A projekt keretében megvizsgálandó a sürgősségi ellátásra alkalmas intézmények együttműködési feltétele, az adott szakterület ellátási protokolljainak összhangja, a szükséges szakmai feltételek megléte.

A tervezett projekt újszerűsége abban rejlik, hogy a határ két oldalán levő intézmények a területi igényeket és a használt kapacitásokat figyelembe véve közös fejlesztésbe kezdhetnek, ezáltal biztosítva azt, hogy ne alakuljon ki ellátási redundancia egy-egy területen. A sürgősségi ellátásban pedig az új, modern eszközökkel biztosítható, hogy az eddigi szolgáltatás minőségileg javuljon.

A II. szakmai egyeztető konferencia keretében a terebesi intézmény a projektvégrehajtás során beszerzett eszközöket alkalmazó kórházi egységeket is bemutatta. A szakorvosok és szakdolgozók a szlovák intézményben a sürgősségi és a röntgendiagnosztikai osztályon folytattak helyszíni konzultációt, melynek során az alkalmazott eszközök, valamint a dokumentálási rendszerek is bemutatásra kerültek.