Umhauser Ferencné

1977-ben sikeres érettségi vizsga után 1981. május végéig a Miskolc Megyei Kórház Idegsebészeti Osztályán dolgozott.

1. júniusától áll alkalmazásban a Sátoraljaújhelyi Erzsébet Kórház Neurológiai Osztályán. 1983-ban ideg-elme szakápolói végzettséget szerzett, ekkor már az osztályvezető főnővér helyettesi teendőket is ellátta.

1995-től 2005-ig osztályvezető főnővérként dolgozott a Neurológián.

2000-ban OKJ-s ápolói szakvizsgát szerzett.

2006-ban megszerezte az elektrofiziológiai bizonyítványt,  ezt követően már az audiológiai szakrendelés hallásvizsgálatait, valamint az idegosztályos ápolói feladatokat is ellátta 3 műszakos munkarendben.

A kórházhoz és az osztályhoz való elkötelezettsége azóta is töretlen. Munkáját nagy odafigyeléssel végzi, közvetlen modora a betegek gyógyulását, jó közérzetét nagymértékben elősegíti. Jelenleg 40 év munkaviszony után nyugdíjazását várja.

Véleményem szerint több évtizedes munkája mindenképpen elismerésre méltó.

Tisztelettel:

Csoltó Márta